Cytat dnia

„Podróże są diabelskim wynalazkiem człowieka, który pod względem nieprzyjemności, zmęczenia, niebezpieczeństw, utraty czasu, szarpaniny nerwowej da się porównać tylko z pobytem na wojnie.”
Henri Millon Montherlant (1896-1973)

Ubezpiecz się w podróży

8 października 2019 r., autor: trysta

Kto często podróżuje, ten wie, że poczucie bezpieczeństwa w podróży to komfort nieprzeliczalny na żadne pieniądze.

Przez lata temat był marginalizowany i zaniedbywany. Jednak specjaliści branży ubezpieczeniowej wypracowali sobie sposób argumentowania swojej oferty tak, aby wreszcie przemówiła do zbiorowej wyobraźni szerokiej rzeszy turystów.

Bo w końcu, dlaczego bez większego namysłu umieliśmy przeznaczyć środki na ubezpieczenie majątku lub samochodu, ubezpieczaliśmy nawet bagaż oraz zapewnialiśmy sobie możliwość bez kosztowej rezygnacji z podróży, a osobiste ubezpieczenie turystyczne było przez nas zupełnie pomijane? Czy własne zdrowie i życie nie było warte ceny, jaką nam za ubezpieczenie podróżne oferowano? Czy też ceny, jaką żądali sobie ubezpieczyciele, nie miały porycia w ewentualnych korzyściach, jakie mogły wyniknąć z faktu zawarcia polisy?

Lata prób, badania rynku, analizowania zwrotnych odpowiedzi od ankieterów dały ubezpieczycielom podpowiedź, jak konstruować ofertę, aby turyści byli skłonni brać ją pod uwagę przy planowaniu podróżnego budżetu. Wiedzą więc już, że ubezpieczenie na wyjazd musi być nie tylko tanie. Powinno być również wielowariantowe. Klient powinien mieć możliwość wyboru pomiędzy różnymi poziomami usług, różnymi kwotami do wypłaty w razie zajścia nieszczęśliwego zbiegu okoliczności. Wszystko to po to, aby mógł dopasować ofertę do własnych możliwości finansowych oraz do typu podróży, jaką będzie odbywał. Inne ryzyko ponosi się bowiem leżąc na plaży, a inne skacząc na paralotni. Również koszty leczenia szpitalnego będą kształtowały się inaczej w różnych krańcach świata.